Exteriér:

 1. Střešní krytina - je betonová značky Mediterran s možností výběru barev – antracit, hnědá, višňově červená a cihlově červená. Samozřejmě je možné dodat i jinou střešní krytinu, v tomto případě bude vyčíslen pouze rozdíl v ceně materiálu.
 2. Fasádní zateplovací systém - zateplení je v domech FURUD a.s. standardně provedeno fasádním polystyrenem tloušťky 80mm, na něm je naneseno fasádní lepidlo s armovací tkaninou. Konečná úprava fasády je provedena akrylátovou probarvenou omítkou značky Baumit střední zrnitosti. Barva dle libovolného výběru z barevnice firmy Baumit. Akrylátová omítka je omyvatelná.
 3. Okna – standardně dodávaná okna do domů FURUD a.s. jsou okna plastová české výroby Pramos profil Horizont Penta plus sedmikomorový. Tyto profily se vyznačují výbornou tuhostí a stabilitou. Okna jsou standardně vybavena dvojsklem U=1,1. Je samozřejmě možné do oken vsadit trojskla U=0,7. Standardně jsou dodávána okna v bílé barvě z vnitřní části domu a z venkovního pohledu v barevném provedení dle vzorníku. Venkovní parapety jsou standardně z eloxovaného hliníku a to buďto v barvě bílé nebo bronzové.
 4. Klempířské prvky - jsou standardně provedeny z pozinkovaného plechu. Je možné použít klempířské prvky v různých barvách škály RAL nebo prvky měděné. U těchto materiálů bude dopočítán rozdíl ceny materiálu.

Interiér:

 1. Vnitřní podlahy - v domech FURUD a.s. jsou standardně prováděny lité anhydritové podlahy tloušťky 35 - 40 mm. Tyto podlahy se vyznačují tím, že jsou téměř samonivelační, což znamená, že jsou po zaschnutí perfektně rovné. Pod litou podlahou je samozřejmě položena tepelná izolace z podlahového polystyrenu EPS 100z ve dvou vrstvách.
 2. Vnitřní příčky – jsou sádrokartonové značky Knauf. Síla příček je 12,5 cm. Pro zvýšení akustickoizolačních vlastností je do příček aplikována vata značky TI 140 Decibel značky Knauf.
 3. Podhled – se zvýšenou požární odolností značky Knauf. Zavěšení na vazníkové konstrukci střechy je použit protipožární sádrokarton třídy GKF. Podhled je vybaven parotěsnou zábranou a zateplen tepelnou izolací tloušťky 200mm.
 4. Podlahové krytiny – jsou buďto: keramická dlažba nebo laminátová plovoucí podlaha. Standardně jsou zadlážděny: zádveří, technická místnost, koupelna, WC a kuchyně. V ostatních místnostech jsou položeny laminátové plovoucí podlahy značky Classen s dvoklikovým zámkem – bohatý výběr z našeho vzorníku firmy Classen. Dlažby lze vybrat z nabídky firmy Siko koupelny v ceně do 350Kč/m2. Pokud je vybrán materiál dražší je vypočítán rozdíl ceny. Siko koupelny nabízí velmi široký výběr obkladů a dlažeb různých druhů pro uspokojení vkusu všech klientů.
 5. Obklady – obklady nabízíme rovněž z katalogu firmy Siko koupelny. Standardní cena je 350kč/m2 u obkladů. Pokud si zákazník vybere materiály dražší, doplácí si pouze rozdíl v ceně materiálu. Cena neobsahuje ozdobné prvky (listely, bombata, bordury atd.) tyto se dají necenit až podle přesného návrhu koupelny. Naši klienti mají u firmy Siko vizualizačním návrh koupelny zdarma. Výška obkladů - koupelna standardně 205 - 210cm, WC cca 130cm.
 6. Topení je elektrické – standardně je v domech FURUD a.s. instalováno topení podlahové (topné kabely) v obývacím pokoji, kuchyni a koupelně. Ostatní místnosti domu jsou osazeny topnými nástěnnými konvektory.
 7. Vnitřní dveře – v domech FURUD a.s. jsou standardně montovány dveře české výroby a to laminované hladké plné do obložkové zárubně. Výběr dekoru: javor, buk, hruška, olše, dub, ořech, wenge. Téměř ve všech našich domech bývají použity také dveře posuvné zajíždějícími do dveřního pouzdra.
 8. Sanitární vybavení – opět z nabídky firmy Siko.
  Vany – možnost rohové nebo klasické rovné značky Laguna – viz. katalog Siko
  Sprchové vaničky – buďto keramické, čtvercové nebo čtvrtkruhové 90x90cm, vysoká 6cm - výrobce Jika
  Sprchové dveře a zástěny – skleněné na pantech nebo posuvné - sklo čiré nebo Grapi a Chinchilla
  Umývadla – Jika Lyra 55cm s krytem sifonu výrobce Jika
  WC – závěsný na stěnu - Jika Dino výrobce Jika
  Splachovací mechanismus – Geberit Duofix výrobce Geberit
  WC – standardně umývátko 20cm výrobce Jika
  Baterie – chromové pákové řada S line výrobce Siko
  Ohřev vody - boiler Ariston 125L
  V technické místnosti – přívod vody pro pračku a pračkový sifon
  V kuchyni – přívod vody pro myčku
 9. Elektro – standardně 20ks vypínačů a 30ks zásuvek, rozmístěných dle přání zákazníka. Typ ABB Tango. Barva bílá.
 10. Výmalba – standardně barva bílá dispersní. Skladba obvodové stěny domů FURUD a.s. – náš systém se vyznačuje výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi a její skladba zvenčí dovnitř je tato: akrylátová omítka, lepící tmel s armovací tkaninou, polystyren fasádní 80mm, záklop z desek OSB 3-PD, nosná konstrukce z KVH profilů 160mm, vložená tepelná izolace Knauf Insulation 160mm, parotěsná zábrana, vzduchová instalační mezera 60mm, předsazená sádrokartonová stěna Knauf W623, výmalba.

Tepelný odpor stěny je R 6,44 Střešní konstrukce je provedena z příhradových vazníků – systém Mittek a v některých případech provádíme podhledové trámové konstrukce, které jsou velmi pěknou součástí interiéru.